Görögdinnye kisokos
*A népi bölcsesség szerint a dinnye Lőrinc napja után íztelenné válik, ugyanis „Lőrinc belepisilt a dinnyébe”.
Annak érdekében, hogy a szezon alatt is a legfinomabb dinnyéket válaszd, összeszedtünk néhány praktikát ebben a cikkben. Ráadásul a kívül zöld, belül piros gyümölcsnek a jótékony hatásairól is szó fog esni, mit több néhány receptötlettel is gazdagodni fogsz az írás végére. Tarts velünk!
Válasszuk ki a legjobbat!
Bizonyára Te is hallottál már egy-két praktikáról és módszerről, amelyekkel kideríthető melyik a legfinomabb és legédesebb görögdinnye anélkül, hogy megízlelnéd azt.
Sárga legyen az alja vagy sötét zöld? Csíkos legyen vagy egyszínű? Milyen hangot hallasson, ha megkopogtatod? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat és leghasznosabb módszereket, hogy kóstolás nélkül is a legízletesebb darabot tedd a bevásárlókocsidba!
Legyen sárga!
Vásárlás során jól forgasd meg a kiválasztott dinnyét és keresd meg rajta a sárga foltot! A sárga folt ugyanis arra utal, hogy azon a részen feküdt a dinnye a termőföldön. Amennyiben ez folt sötét, jó hírünk van, sokat csücsült a földön a gyümölcs, azaz nagy valószínűséggel édes gömböccel állsz szemben. Azonban sárgás-fehér folt esetén a dinnyét korán szüretelték le és emiatt kevésbé lesz édes.
A sárga folt jót jelent a dinnyén
Ne a tökéletest keresd!
Bár sokan kinézett alapján döntenek és a pulton hagyják az apró sérülésekkel, vágásokkal rendelkező dinnyéket, Te ne kövesd el ezt a hibát! A sárga részen lévő apró károsodások ugyanis azt jelzik, hogy azokat a részeket többször megérintették a méhek. A méhecskék pedig köztudottan az édes dolgokat szeretik, így tehát minél több az ilyenfajta sérülés a héj sárga részén, annál biztosabbak lehetünk abban, hogy mézédes dinnyét sikerült választanunk.
A száraz szár jó jel!
Azoknak a dinnyéknek, amelyek természetes módon a termőföldeken érnek be, a száruk leszárad. Ebből fakadóan a zöld szárral rendelkező dinnyét semmiképp ne vegyél, hiszen azok még éretlenek.
Még egy jó tipp: a termelők néha 360 fokkal megforgatják a dinnyét a száruknál, hogy ezzel meggyorsítsák a dinnye „beérését”. Így tehát, ha csavart szárú dinnye kerül a kezedbe, keress inkább egy másikat!
Az édes, termőföldön termett dinnyéknek a szára elszáradt
Több dinnye is megtetszett?
Válaszd a nehezebbet, hiszen két azonos méretű dinnye esetében mindig a súlyosabb az édesebb.
Kipp-kopp!
Talán az egyik legismertebb módszer a mézédes dinnye kiválasztásánál a kopogtatás. Bár sokan ismerik a technikát, azt már kevesen tudják, hogy ilyenkor mit is kellene hallaniuk. Megsúgjuk: kongó, üres hangot. Ezzel szemben, ha nincs semmilyen visszhangja a kopogtatásodnak, akkor a választott dinnyéd még éretlen.
Finom és egészséges
A görögdinnyét nemcsak édes ízéért érdemes fogyasztani, de a benne található vitaminok miatt is ajánlatos. Tudniillik a görögdinnyében C-vitamin, kalcium, magnézium, rost és kálium is található nagy mennyiségben.
Tökéletes vitaminforrás
Víztartalma magas, ezért nyáron kifejezetten jól jön. A nagy forróságban segít pótolni a folyadékot, a vitaminokat és az ásványi anyagokat. Emellett serkenti a vizeletürítést is, így segít kitakarítani a szervezetből a káros anyagokat.
Dinnyemag – eszed?
A dinnye magjától egyáltalán nem kell félned, ugyanis semmilyen problémát nem okoz a szervezetedben. Egészben lenyelve egyszerűen csak áthalad az emésztőrendszeren, összerágva viszont jótékony hatásait is kifejti.
Érdemes összerágni a dinnyemagot is
A görögdinnye fekete magjait érdemes összerágva fogyasztani, mivel vasban, cinkben, kalciumban és B-vitaminokban is bővelkednek.
Receptek
Görögdinnye-limonádé
A nyár igazi slágere lehet ez a frissítő, zamatos üdítő. A receptet ?ITT érheted el.
Görögdinnyés-limonádé
Görög gyümölcsleves
Forró napokon egy tál hideg gyümölcsleves igazi megváltás. A görögdinnyés változat receptjét ?ITT találod.
Fetás-görögdinnyés saláta
Amennyiben szeretsz eltérni a hagyományos gyümölcssalátáktól, ez a dinnyés változat remek választás lesz számodra. A receptet ?ITT leled.
Fetás-görögdinnyés saláta
Görögdinnye-dzsem
Télen sem kell lemondanod a dinnye édes ízéről. A dzsem receptjét ?IDE KATTINTVA éred el.
Savanyított görögdinnyehéj
Ki ne dobd! Tudtad, hogy a görögdinnye héját is el lehet fogyasztani mégpedig savanyúságként? A receptet ?ITT találod.
Ha tetszett a cikk kedveld és oszd meg ismerőseiddel is!